Jarní chalupa 2018

Letošní pětidenní Jarní chalupa Skautů z Kopřivnice se odehrávala na salesiánské chatě v Hodoňovicích o jarních prázdninách. Celochalupové téma bylo z dob Cyrila a Metoděje, kterého se skauti a vlčata zhostili s velkým nadšením. Hned po příjezdu a řádné prohlídce našeho místa pobytu se vrhli všichni do svých pokojů vybrat si postel. Za krátkou chvíli byl sraz v hlavní místnosti na. úvodní scénku, převleků Cyrila a Metoděje společně s knížetem Rostislavem se úspěšně ujali rádci.
Po nabitém dnu, plného cestovaní a her, se těsně před ulehnutím do postelí, konala každodenní modlitba v kapli.
         V dalších dnech probíhala ochrana Velké Moravy, třeba jako obrana před nájezdy franků na vesnice, které tvořili kruhy ve sněhu se středem ze zapíchnutých klacíků a provázku nataženým mezi nimi. Skauti a vlčata měli za úkol odrazit nájezd rádců ,,Franků“, aby nepodpálili vesnice.                                                                                                                               Na nedělní mši jsme společně vyrazili do kostelíku přes cestu. Lidé z Hodoňovic ještě neviděli svůj kostel tak plný a byly rádi, že jsme se tam zastavili.
Ke konci už jen zbýval čas na náš tradiční X-Traktor, což je talentový večer s hvězdnou
porotou rádců, ve kterém můžete ukázat co ve vás je. Všichni jsme si chalupu užili a nemůžeme se dočkat na příští rok.

Příspěvek byl publikován v rubrice Kronika a jeho autorem je . Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.